Wolumetria
W medycynie estetycznej określenie wolumetrii jest zazwyczaj wykorzystywane do określania zabiegów z wykorzystaniem kwasu hialuronowego w celu poprawienia kształtu twarzy bez przeprowadzania zabiegów chirurgicznych. Zabiegi pozwalają na relatywnie szybką poprawę naturalnej elastyczności skóry i poprawy jej wyglądu i usunięcie zmarszczek.
Niestety wraz z upływem lat nasza skóra traci elastyczność i jędrność, a twarz zmienia swój pierwotny owal – wynika to z faktu, iż nasze mięśnie się osłabiają, a skóra wiotczeje. Dochodzi również do zmian w podskórnych tkankach tłuszczowych przez to traci się jędrny wygląd.
Nowoczesne rozwiązania z zakresu medycyny estetycznej oferowane w naszym gabinecie pozwalają na skuteczne przywrócenie skórze młodszego i promiennego wyglądu. Najpopularniejszym zabiegiem wykorzystywanym w tym zakresie jest właśnie wolumetria twarzy. Jest to zabieg, który polega na przywróceniu utraconej objętości tkanek i skutecznej poprawie estetyki twarzy.
Wykorzystanie kwasu hialuronowego pozwala na redukcję zmarszczek, głębokie nawilżenie skóry od wewnątrz i poprawę jej naturalnej jędrności.
Jest to zabieg dedykowany zarówno osobom, które chcą ukryć oznaki starzenia, jak i tym, które pragną poprawić rysy twarzy i nadać jej bardziej wyrazisty kształt. Efekty wolumetrii są widoczne natychmiastowo i utrzymują się zazwyczaj ponad kilkanaście miesięcy.
Jakie są efekty zabiegów wolumetrycznych?
– wymodelowanie rysów twarzy, np. uwydatnienie kości policzkowych,
– poprawa napięcia skóry (zmniejszenie jej wiotkości).
– wyraźna redukcja zapadniętej skóry pod oczami,
– szybka korekta linii żuchwy,
– podniesienie opadniętych policzków,
– usunięcie lub minimalizacja zmarszczek (kurze łapki, lwia zmarszczka, etc.),
– usunięcie podwójnego podbródka,
– możliwość skutecznego wygładzenia bruzd w okolicach nosa i ust.
Zabieg wolumetrii twarzy polega na aplikacji kwasu hialuronowego pod skórę za pomocą cienkiej igły lub kaniuli. W przypadku osób o niskim progu bólu lub wysokiej wrażliwości oferujemy przed zabiegiem miejscowe znieczulenie. Cały zabieg trwa zazwyczaj około 30 minut, a efekty są natychmiastowe.
Zapraszamy na konsultację u dr Anny Miner, na której Pani Doktor przedstawi indywidualny plan dostosowany do konkretnej sytuacji Pacjenta.